niedziela, 8 września 2013

"Światła września" - Carlos Ruiz Zafón

Cześć!
Jak już dobrze wiecie, jestem molem książkowym :) Książki "połykam" w zawrotnym tempie i w olbrzymich ilościach. Interesuje mnie każdy rodzaj literatury, z jednym małym wyjątkiem.... z wyjątkiem fantastyki. I tu tkwi mały paradoks - moim ulubionym autorem jest Carlos Ruiz Zafón, którego powieści przesycone są magią :) Niedawno przeczytałam "Światła września" i chciałam się z Wami podzielić swoją opinią.
Rzecz dzieje się we Francji w roku 1937. Simone Sauvelle wraz z dwójką dzieci, Dorianem i Irene, przyjeżdża do Normandii, gdzie ma podjąć pracę u twórcy i konstruktora zabawek zamieszkującego mroczną rezydencję Cravenmoore. Wszystko układa się dobrze do momentu, gdy w okolicy dochodzi do tajemniczego morderstwa. Tajemnicę postanawia wyjaśnić Irene oraz zakochany w niej Ismael. Trop prowadzi do rezydencji konstruktora, w której zamieszkują tajemnicze siły.

Książkę polecam nie tylko miłośnikom fantastyki, ponieważ jest to nie tylko opowieść o tajemniczych i groźnych siłach "nie z tego świata", ale także o przyjaźni, miłości, zaufaniu i o walce dobra ze złem.

Miłego dnia :)

12 komentarzy:

 1. Przyznam szczerze, że nie przepadam za fantastyką, nie jestem jej fanką, choć jestem zdania, że czasem wyjątek trzeba zrobić :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. tej książki nie czytałam, ale uwielbiam "Cień wiatru" od C.R.Zafón'a. I ta gorąco Ci polecam ;)

  Zapraszam do siebie- od niedawna jestem na blogspocie: http://mmalutka92.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja lubię fantastykę, ale Zafon mnie nie zachwycił. Przeczytałam tylko jedną książkę, więc może dam mu jeszcze szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisuję już tytuł książki - ja jestem fanem fantastyki :D! Akurat dzisiaj byłam w bibliotece i nie wiedziałam na co się zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie skuszę się na tę książkę ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bo jesień jest naprawde piękna, trzeba tylko dostrzec jej plusy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zafon to jeden z moich ulubionych pisarzy :) przeczytałam już prawie wszystkie jego książki, została mi tylko ta ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka raczej nie w moim klimacie;)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja rownież zapisuje tytuł... i zapraszam do siebie pikape,blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki Zafona bardzo lubię, właśnie kończę czytać "Pałac północy" :)

  OdpowiedzUsuń