sobota, 9 lutego 2013

TAG: Wirtualny spacer :)

Hej, hej :)
Jakiż cza temu zostałam nominowana do TAG-u "Wirtualny spacer". Otagowała mnie
 Zasady:
"...TAG, ... polega na tym, żeby każdy chętny (albo wytypowany przeze mnie) odszukał w Google Maps miejsca, które są dla niego ważne, które mu się podobają, gdzie był lub chciałby pojechać, a następnie zrobił screena i podzielił się tymi widokami na swoim blogu. Po wykonaniu tego piszemy kto nas otagował (podajemy adres bloga) i wybieramy kolejne 10 osób, które typujemy do zabawy."

A więc zaczynamy!

1. Włochy - ojczyzna spaghetti, czerwonych ferrari i opalonych brunetów :) We Włoszech byłam do tej pory trzy razy i mam nadzieję, że jeszcze tam zawitam. Na powyższym zdjęciu jezioro Iseo w Lombardii. Mieszkałam w jego okolicach. 


Moim "włoskim" marzeniem jest jednak Toskania i jej stolica - Florencja. Miasto artystów. 

2. Bornholm - ciągnie mnie tam z bliżej nieokreślonych względów :D Wiele czytałam na temat tej duńskiej wyspy i jej niezaprzeczalnego uroku. Podoba mi się zwłaszcza jej architektura i bliskość morza.


3. Rumunia - sama nie wiem skąd wzięła się u mnie fascynacja tym krajem. Być może dlatego, że jest to kraina tajemnicza, pełna legend. Z cała pewnością chciałabym wybrać się kiedyś w odwiedziny do hrabiego Draculi w jego zamku w Transylwanii i zwiedzić Karpaty Wschodnie :D


4. Beskid Niski - jest to moje ulubione miejsce wypadowe w Polsce. Być może dlatego, że mieszkam w bezpośrednim sąsiedztwie Beskidu Niskiego i zdarzało mi się włóczyć dzikimi szlakami Magurskiego Parku Narodowego. Wędrówkę beskidzkimi ścieżkami polecam każdemu - nie tylko dlatego, że ruch to zdrowie, ale także ze względu na niezwykły urok małych wiosek, których nie oszczędzała historia. Łemkowskie chyże, drewniane cerkiewki, krzyże ustawione na rozstaju dróg są dopełnieniem klimatu tych terenów, gdzie czas jakby się zatrzymał. Powyższe zdjęcia pochodzą ze strony Google Maps

Ze względu na to, że nie mogę się zdecydować na konkretne osoby, taguję wszystkie moje Czytelniczki i Obserwatorki :) Ciekawa jestem jakie są Wasze wspomnienia i marzenia związane z podróżami :)

Miłego wieczoru :)


11 komentarzy:

 1. Mieszkam u podnóża Beskidu Małego - w samej stolicy i zachwycona nie jestem ;/ Ja chcę nad morze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie jakoś nigdy nad morze nie ciągnęło :)

   Usuń
 2. ten TAG też robiłam :) do Włoch też chciałabym pojechać i pozwiedzać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne widoki :) ahhh aż się rozmarzyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mi się marzy Toskania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny ten TAG ;) Można poznać nowe piękne miejsca ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nigdy nie byłam za granicą :-/
  Ale kto wie,może już niedługo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, żeby się udało :)

   Usuń
 7. Mi sie marzy NY i oczywiście Paryż :)

  OdpowiedzUsuń